2022-ben is megrendezik az ökumenikus imahetet január 16. és 23. között, melynek mottója: „Láttuk az Ő csillagát napkeleten, és eljöttünk, hogy imádjuk Őt.”
A Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa 2022. január 16-án, vasárnap 18 órától tartja a nyitó istentiszteletet Budapesten a Deák téri evangélikus templomban, melyre sok szeretettel várnak mindenkit.
A járványhelyzetre való tekintettel, idén az ökumenikus imahét A MEÖT elnökségének javaslata alapján a tagegyházak aktuális járványügyi intézkedéseinek betartása mellett tartható meg.

