2022. október 3. és 2022. október 23. közötti időszakra legeltetési tilalmat és ebzárlatot rendelt el Felsőzsolca település közigazgatási területére a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal Agrárügyi Főosztály Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi Osztály.
Az élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkár Úrtól kapott tájékoztatás szerint a rókák (és más vadonélő ragadozók) veszettség elleni orális immunizálása megyénk Sajó vonalától keletre eső területén október 3. – 2022. október 23. közötti időszakban történik.
Az elrendelt legeltetési tilalom és ebzárlat részleteiről a mellékelt hirdetményből tájékozódhatnak.

